Skip to main content

​​​​​​​Iga muuseumikülastus loeb!

TeadeRakvere linnus

Iga muuseumikülastus loeb!

 

Üleskutsega “Üks külastus” kutsub sihtasutus Virumaa Muuseumid üles kõiki muuseumisõpru selle aasta ja ka järgmise aasta sees vähemalt üht muuseumit külastama. Kas üksi, sõprade või perega. Samuti ka neid, kes muidu muuseumidest ringiga mööda on kõndinud.  

Muuseumid üle Eesti ja maailmas olid eriolukorra tõttu pikalt suletud. Paljud tegevused ja sündmused tuli ära jätta või teadmata aega edasi lükata. Muuseumid ei olnud sellel perioodl tegevuseta, vaid hakkasid leidma võimalusi, kuidas virtuaaltuurid, loengud ja ekspositsioonid külastajateni toimetada. Kõik elmainitu on aga jätkuvalt muuseumides kohapeal avastamist ootamas- vahetu elamus on hoopis midagi muud!  

Külastades muuseume ja jagades sotsiaalmeedias pildimaterjali, lisage juurde üleskutse märksõna #1muuseumikülastus või #1külastus. Samuti võib kasutada märgist “üks külastus”, mis asub manuses. Märgise ringjas rahvuslik trikoloor kannab endas sõnumit, et me oleme kui üks tervik ning üks ei saa toimida teiseta. Peame kõik üksteist toetama, et püsida ühtsena.

Facebookis on võimalik lisada juurde ka sellekohane profiilipildi raam.  Vajalik pildimaterjal allalaadimiseks on olemas kodulehel www.svm.ee/1kulastus.

SA Virumaa Muuseumite filiaalid avavad uksed täismahus 11. mail . Rohkem infot ja eriolukorrast tingitult pisut muutunud avamise kellaajad kodulehel www.svm.ee.

Virumaa Muuseumid järgivad kõiki Terviseameti poolt kehtestatud piiranguid klientide teenindamiseks. Kõik vajalik külaliste turvalisuse tagamiseks on tehtud. Palume lahkelt ka iga külastaja poolset koostööd hügieenireeglite järgmises. Eriti tuleb silmas pidada 2+2 reeglist ja käte desinfitseerimisest.