Skip to main content

Keskaja loeng II

Jürgen Helms Körber
Toimumisaeg

Loengu teema: Rakvere linna piirid, linnavõimu ülesehitus, õigused ja suhted Liivi ordufoogtiga

Laupäeval, 5. märtsil kell 11.00 on ajaloohuvilised oodatud Rakvere linnusesse kuulama SA Virumaa Muuseumid vanemteaduri Uno Trummi loengut. 

5.märtsi loengul räägib vanemteadur teemadel: Rakvere linna piirid, linnavõimu ülesehitus, õigused ja suhted Liivi ordufoogtiga RakveRakverere linnuses.

Sari jätkub 19. märtsil loenguga, mis annab ülevaate linna kinnisvarast ja hoonestusest keskajal (elamud, avalikud hooned, kirik, klooster) ning keskaegse linna hävimisest Liivimaa sõja alguses. Loengud toimuvad Rakvere linnuses ja kestavad kuni 1,5 tundi ning osalustasu on kohapeal 5 eurot.

Neil, kes soovivad loengule tulla koos lastega, on hea võimalus usaldada oma järeltulijad alates 5. eluaastast muuseumipedagoogi hoolde. Lapsed saavad loengu ajal üheskoos mängida keskajateemalisi mänge ja meisterdada. Lasteprogrammi palume ette broneerida angelika@svm.ee või telefonil +372 5788 0729.

 

SA Virumaa Muuseumid järgivad kõikides oma tegevustes Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti soovitusi muuseumi turvaliseks külastuseks. Täpsemad piirangud meie kodulehel www.svm.ee

 

Foto: Jürgen Helms Körber, Rakvere