Skip to main content

Rakvere linnuse haridusprogrammidest

Rakvere linnus K.Pokk
RAKVERE LINNUS ON ENDISELT OMAL KOHAL

Suvi on selleks korraks möödas ja linnuse müüride vahel on vaikseks jäänud. Nüüd on meil aega ja ruumi, et midagi uut õppida ja ootame kõiki väikeseid ja suuri meiega ühinema.

Praegu on parim aeg tulla linnuse loomi vaatama. Täiesti uue haridusprogrammi “Metsast lauta” käigus saab tutvuda loomade ja nende kodustamise looga. Külastame erinevate loomade kodusid, saame teada, mida nad söövad, mida päevad läbi teevad ja mis kasu inimestele toovad. Programm on suunatud I ja II vanuseastmele, seega räägime erinevatest saadustest loomadelt ja nende kasutamisest inimeste poolt. Kuid ka sellest, mida loom inimeselt vajab. Anname loomadele maitsvat ampsu ja ehk õnnestub mõnele paigi teha. Muidugi saab programmi kohandada ka lasteaialastele ja vanemale vanuseastmele, lisades viimasel puhul kõnekaid seoseid ajaloost.

Vahetu kogemuse keskajast võib saada läbi haridusprogrammi “Elu-olu ja kombed Vana-Liivimaal". Tolle aja elu ja kombestiku tunnetamiseks istume lauda ja einestame keskaegsel viisil ning tantsime tolleaegset seltskonnatantsu. Räägitakse keskaegsest olmest, hügieenist ja meditsiinist, külastades ravitsejatuba ning sobilikus vanuses õpilaste puhul ka bordelli. Muidugi on ka populaarsed atraktsioonid piinakamber, surmatuba ja põrgu programmi kaasatud, et ilmestada keskaegse inimese ühiskondlikke tavasid ja maailmapilti. Programm sisaldab rohkelt seoseid ajaloo, inimeseõpetuse ja ühiskonnaõpetuse ainetega, sobib aga tegelikult inimestele igas vanuses.

Samuti kutsume jätkuvalt osa saama “Keskaegsest seiklusest”, mille käigus käime linnuse läbi püssirohukeldrist piinakambrini, saame teada, kuidas linnus ehitati ja kuidas seal elati. Ehtsat mõõka käes hoides ja vibu lastes hakkab ajalugu tõeliselt elama. Programm sobib nii kooliõpilastele, kui ka täiskasvanutele.

Elust ja melust ei tule puudust jõulude ajal. Võluloss tõuseb taas kord suveunest, et lapsed koos päkapikkude ja võluritega jõulutralli võiks teha. Aga muidu on talv loomupoolest rahulik, mistõttu tuletame ennast vahetevahel linnarahvale kahurilaskudega meelde. Niisiis, oleme linnuses ja ootame, et koos teiega midagi põnevat teha.

Info ja registreerimine helina@svm.ee tel: 53338160