Skip to main content

Linnuse ees asuv kunstiinstallatsioon juhib tähelepanu veritsushaigustele

Hemofiilia

Mine piilu linnuse juures kuni 22.aprillini Kunstiakadeemia tudengite poolt loodud väliinstallatsiooni. Installatsioon on inspireeritud Okasroosikese muinasjutust ning juhib tähelepanu veritsushaiguste olemasolule ja mõjule ühiskonnas.

---

Eesti Hematoloogide Selts koostöös Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tallinna Lastehaiglaga korraldab 12-22. aprillini veritsushaigustele tähelepanu juhtiva kampaania, mille raames saab üle Eesti näha Okasroosikese muinasjutust inspireeritud Kunstiakadeemia tudengite loodud väliinstallatsioone, osaleda virtuaalsetes töötubades ja loengutes ning kuulata taskuhäälinguid nii meedikute kui ka patsientidega. Kampaaniaga soovitakse veritsushäirete olemasolu ja mõju ühiskonnas rohkem teadvustada.

Kuna veritsushaigused on ajalooliselt seotud losside ja aadlisooga ning mingis mõttes sümboliseerivad müüti hemofiilia ja siniverelisuse seotusest, siis on valitud installatsioonide asukohtadeks just Eesti lossid ning linnused. Kampaania raames paigutuvad kaheksasse Eesti linna väliinstallatsioonid, mis juhivad tähelepanu veritsushäiretele, installatsioonidega saab alates 12. aprillist tutvuda nii Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Rakveres, Põltsamaal, Narvas, Kuressaares kui ka Viljandis. 17. aprillil, rahvusvahelisel hemofiiliapäeval värvub punaseks ka Regionaalhaigla kõrge torn.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Eesti Kunstiakadeemia / Estonian Academy of Arts

Loe lisaks:

https://www.regionaalhaigla.ee/.../veritsushaigused...