Skip to main content

Rakvere linnus avab oma nukuteatri

põhjakonn ja rüütel Otto

Neljapäeval, 27. juulil kell 14.00 avab Rakvere linnus nukuteatri Kirev Kukk

Nime panijaks olid linnuses tegutsevad noored palgasõdurid, kes arutasid nukuteatrile nime panemist. Parasjagu kires linnuse kukk ja tuligi idee ristida nukuteater Kireva Kuke nimega.

Nukuteater kui teatritegemise vorm on pärit keskajast, kus algselt kasutati kiriklikke tekste. Hiljem sai sellest laadalõbustus tavalistele inimestele, mille läbi pilati ühiskondlikku korda või tuntud tegelasi.

Rakvere linnusesse tekkis idee 2008 aastal. SA Virumaa Muuseumid  juht Ants Leemets "Meil oli vaja lisada pereatraktsioone ja linnuse juhi Kaidu Tiirikuga arutades jõudsime ideeni teha oma nukuteater, kus  näitlejateks on omad töötajad. 2009 aastal sündiski esimene etendus, milleks oli Saabastega Kass, seda mängiti palju ja edukalt." Mängitud on ka Breemeni linna moosekante ja Vahvat Rätsepat.

Nüüd on valminud oma nukuteatri lava ja saal 50-70 inimesele. Lugu, mida mängitakse täna on "Rüütel Otto seiklused". Ants Leemets: "Loo mõtlesime välja koos Raivo Järviga, kes joonistas ka vastava joonistusraamatu, mis müügil saada. Kahjuks jäi kirjastuse süül (juhtis Martin Helme) kogemata raamatule kandmata Raivo Järvi nimi, sellest on siiralt kahju"

Rüütel Otto (von Wesenberg) on jäänud ellu ja seekord seikleb ta Toolse linnuse all ja päästab selle siili targa nõu abil ning truu teenri Hansuga  põhjakonna käest. Sel suvel mängitakse kaks korda nädalas, järgmisel aasta suvel on nukuteatri etendused iga päev ja Ottol käsil uued seiklused.