Skip to main content

Siin on turvaline!

Siin on turvaline

Eesti Maaturismi Ühing peab oluliseks, et üheskoos käituksime COVID-19 olukorras vastutustundlikult nii iseenda kui oma külaliste suhtes ning anname sellest ka oma külalistele teada. Vajame kõik tänases olukorras kindlustunnet, et oleme hoitud!

Rakvere linnus kinnitab märgisega SIIN ON TURVALINE, et on ettevõttes teinud omalt poolt kõik, et kaitsta külalisi võimaliku nakkusohu eest ja teenuse pakkumisel on külastaja tervis hoitud.

 • Rakvere linnus suhtub vastutustundlikult COVID-19st tulenevatest tervise ja turvalisuse nõuetest ning tagavad, et keegi nohu, köha ega muude haigustunnustega tööle ei tule.
 • Rakvere linnuse pererahvas informeerib ettevõtte töötajaid nakkusohust ja tuletab personalile järjepidevalt meelde desinfitseerimise ja puhtuse olulisusest.
 • Külastajate informeerimine COVID-19 käitumisjuhistest.
 • Siseruumides viibides saavad teenindajad ja külalised hoida distantsi.
 • Desinfitseerimisvahendid asuvad kõigile nähtavates kohtades ning desojaamasid on rohkem, kui minimaalsed nõuded eeldavad.
 • Teenindajad jälgivad külalisi ning kui märgatakse haigustunnustega inimest, palutakse tal koju minna. Seejärel desinfitseeritakse kõik pinnad, mida haigussümptomitega inimene on puudutanud.
 • Teenindajad ei müü selgete joobetunnustega inimestele alkoholi ning joobes isikul palutakse koju minna.
 • Ettevõttes õhutatakse pidevalt siseruume: hoitakse võimalusel aknaid lahti ja kui aknad lahti ei käi, õhutatakse ruume hoides välisuksed avatuna. Tuulutades jälgitakse nii välis- kui sisetemperatuuri.

Ettevõtte juures märgis SIIN ON TURVALINE annab sellest Teile teada!

 

PRESSITEADE
17.veebruaril 2021.a.

 

Turismiliidud kutsuvad üles vastutustundlikule piirangute järgimisele

 

Turismiliidud kutsuvad kõiki Eesti inimesi üles vastutustundlikult käituma ja kehtestatud piirangutest kinni pidama, et saada viirus kontrolli alla ning taastada kevadeks reisimisvabadus.

Viiruse levik on viinud Eesti Euroopa tippu. Turismisektorit on tabanud kriis kõige rängemalt ning ettevõtted tegutsevad piirangute tingimustes juba 11 kuud.

„Kui ettevõtjatele kehtestatakse täiendavad piirangud, siis see halvendab sektori olukorda veelgi, kuid viiruse kontrolli all hoidmisele see kaasa ei aita, kui inimesed nendest kinni ei pea” nentis Eesti Spaaliidu juhatuse liige Jaan Ratnik.

Uuringute kohaselt ei pea kehtestatud piirangutest kinni 40% riigi elanikest. Ainult ühiselt pingutades ja reegleid järgides saame viiruse leviku peatada. Arusaadavalt on inimesed pikast viiruseperioodist tüdinenud, kuid eesmärk mai alguseks viirus seljatada peab olema meie ühine jõupingutus.

Palume kõikidel Eesti inimestel täie tõsidusega suhtuda kehtestatud piirangutesse ning tuletame meelde, et Sa:

 • Tuleksid hotelli, restorani, turismiteenuse pakkuja juurde vaid nendega, kellega oled igapäevaselt koos, ja hoiaksid ülejäänutega vähemalt 2-meetrist vahet.
 • Peseksid ja desinfitseeriksid põhjalikult oma käsi.
 • Kannaksid avalikus ruumis kaitsemaski kui oled vanem kui 12 aastat.
 • Ei jääks ükskõikseks nende suhtes, kes reegleid ei täida, vaid tuletad neid lihtsaid punkte meelde.
 • Jääksid koju, kui oled haige või haigetega kokku puutunud.

 

Kutsume üles kõiki teenusepakkujaid täitma ettekirjutusi mis puudutavad täituvus-, lahtioleku- ja kogunemispiiranguid. Innustame ka valitsust seadma sisse tõhus kontrollimehhanism, et esitatud nõuded ei jääks vaid paberile.    

Usume, et kui praegu kõik koos pingutame, siis on võimalik juba suvel vabamalt reisida nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Reisilust, vajadus avastada uusi paiku  ja kogeda meeldejäävaid elamusi on meie inimestes endiselt säilinud. Hoolimatu käitumisega lükkame selle kaugesse tulevikku.

Ain Käpp, Eesti Hotellide ja Restoranide Liit
Tiit Pruuli, Eesti Turismifirmade Liit
Anneli Kana, Eesti Maaturismi Ühing
Jaan Ratnik, Eesti Spaaliit
Ott Sarapuu, Eesti Konverentsibüroo